czapki

O tym, czy w ogóle warto zainwestować w czapkę na zimę nie warto dyskutować. To oczywiste. Chociaż jeszcze przez chwilę będziemy w stanie się bez nich obyć, warto wcześniej przygotować się na zimowe przymrozki i zorientować się, jakie czapki będą modne w nadchodzącym sezonie, a co najbardziej wkomponuje się w nasz styl.

Czapki z bąblami – najmodniejsze modele

Bąble królują w tym sezonie. Jeden na samym czubku jest obowiązkowy, jeśli decydujemy się na wybór klasycznej czapki wełnianej. Najlepiej, jeśli kolorystycznie przypomina futerko jakiegoś przytulnego zwierzątka. Bąble mogą być szare, rude lub czarne z elementami włosia o innej barwie, ale utrzymanej w tej samej tonacji. Jeśli tak jak nasza stylistka pokochałyście bąble, możecie też wybrać czapki, które mają ich aż dwa. Bąble są wówczas umieszczone po dwóch stronach czubka czapki. Takie położenie pozwala na stworzenie efektu myszki. Czapki wyglądają obłędnie. Są doskonałym wyborem, jeśli szukamy ubrania dla mamy i córki. Królowa i księżniczka ubrane w takie same czapki z bąblami na pewno skradną serce tatusia po raz kolejny. Czapki z bąblami mogą być noszone do różnych stylizacji. Sprawdźcie, jak będziecie wyglądać w musztardowej czapce w połączeniu z granatową kurtką puchową. Kochacie płaszcze? Czapki z bąblami będą do nich pasować. Nadadzą Waszej stylizacji trochę luzu.

Kapelusze noszą tylko nasze mamy? Nie w tym sezonie

Szczególnie, jeśli zdecydujemy się na wybór kapelusza z dużym, opadającym rondem. Wiele z Was pewnie myśli sobie teraz: „to nie dla mnie, będę wyglądać źle”. Warto wybrać się do sklepu z czapkami i dopiero po założeniu kapelusza, przed lustrem wydać ostateczny wyrok. Co się może okazać? Że sąd najwyższej instancji nie miał tym razem racji. Nie będziemy się tym razem odwoływać. Po prostu rozważmy, jakie kapelusze będą dla nas najkorzystniejsze. Już ustaliłyśmy, że modne są duże ronda. Mogą je nosić zarówno kobiety o smukłej, jak i pełniejszej twarzy. Tu nie ma reguły. Jeśli zaś chodzi o karnację – dla pań o cerze ziemistej proponujemy kolory karmelowe, bordowe. Te ciepłe odcienie przeleją się (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) na naszą twarz i sprawią, że będziemy wyglądały bardziej promiennie i energetycznie. Panie o śniadej karnacji śmiało mogą postawić na uniwersalną czerń.

czapki
Czapki z bąblami – sklep ebutik.pl

Toczek z futerkiem na zimę

Nie znajdziemy chyba bardziej przytulnej czapki. Toczki, nawet jeśli są wykonane ze sztucznego futerka, ogrzeją największe zmarźlaki. Jakie toczki są modne w tym sezonie. Najlepiej, jeśli wybierzemy te utrzymane w jasnej kolorystyce. Białe i szare toczki będą królowały w grudniu i styczniu na miejskich ulicach. Tej zimy toczki powinny mieć dodatkowe bąble wykonane z tego samego futerka. Jednak ich rozmieszczenie na czapce jest zupełnie inne, niż w przypadku czapek wełnianych. O ile tamte, miały przytwierdzone toczki na czubku czapki, o tyle toczki powinny szczycić się doczepionymi bąblami na sznurkach. Dwa bąble z jednej strony, dwa z drugiej mogą luźno opadać na ramiona właścicielki i beztrosko dyndać się, kiedy biegnie na spotkanie służbowe. Tak, służbowe, bo toczki można śmiało założyć do pracy. To eleganckie czapki, które pasują do wielu stylizacji. Jasne, najmodniejsze kolory możemy zestawić z ciemnymi kurtkami puchowymi, aby nie złamać przypadkiem zasad dress code’u.

Kaszkiety na jesień. Przemyćmy je też na zimę

Kaszkiety kojarzą nam się z ciepłą, polską, złotą jesienią. To czapki, które przebijają się przez czerwono-zielone liście spadające z drzew. Kaszkiety nie koniecznie założyłybyśmy w trakcie zimowych dni. Wydają się na nie po prostu zbyt zimne. Poza tym zdaniem wielu pań nie pasują do zimowych stylizacji. Wiele jednak zmienia się w myśleniu o tych czapkach. Kaszkiety są dziś bowiem wykonywane z ciepłych materiałów. Często mają wszyte pod spód dodatkowe podszewki. Ich niewielki i niepozorny, a jednocześnie elegancki daszek potrafi ochronić naszą twarz przed opadającymi płatkami śniegu. Łączy więc pożyteczne z pięknym. Kaszkiety będą nadawały się tej zimy do włożenia. Nasza stylistka stawia jednak jeden warunek. Kaszkiety muszą mieć pasujące dodatki. Jeśli zdecydujemy się na tę formę czapki, wybierzmy do niej płaszcz. Kurtki puchowe będą wyglądały niekorzystnie. Kaszkiety świetnie też grają z długimi kozakami, które przypominają buty jeździeckie. Wybierzmy strój w ciepłych kolorach.

Czapki, kapelusze, toczki, kaszkiety. A jakie dodatki?

Ciepłe i modne – odpowiada nasza stylistyka. W tym sezonie pobawmy się kolorami. Nie bójmy się mieszać kolorów. Dwa elementy z zestawu czapka, szalik, rękawiczki powinny być w tej samej barwie. Jeden z nich może być zupełnie inny. Płaszcz czy kurtka podobnie. Wybierzmy musztardowy szalik i bordowe rękawice do czapki z bąblami w tym samym odcieniu. Do tego granatowa kurtka puchowa i beżowe kozaki? Dlaczego nie! Zdecydowałyśmy się na czarne kapelusze? Mamy pełne pole do popisu. Płaszcz może być również czarny, jeśli chcemy zachować styl czarnej damy. Może postawimy do tego na bordowe kozaki z wiązaniami z tyłu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *