elegancka stylizacja

Szyk, klasa, elegancja – te słowa najczęściej kojarzą nam się ze strojem na ważną uroczystość albo do pracy. O ile w pierwszym przypadku zazwyczaj rezerwujemy sobie dużo czasu na skrzętne przygotowanie makijażu, dobór stroju, wizytę u fryzjera, to w przypadku drugim możemy się zmierzyć z brutalną rzeczywistością. Rano, przed pójściem do pracy, często same szukamy dobrego humoru. A co dopiero, kiedy na głowie jest jeszcze elegancka stylizacja? Przecież tylko taka wchodzi w grę, jeśli pracujemy w firmie albo biurze, gdzie obowiązują zasady dress code. A rano przydałoby się jeszcze wypić gorącą kawę, wykonać toaletę, zrobić makijaż, przygotować drugie śniadanie do pracy. Pal go sześć, jeśli tylko dla siebie. Zdecydowanie wyższy poziom sportów ekstremalnych uprawiają panie, które pomagają mężowi i mają dwójkę dzieci. Kobiety, chapeau bas od naszego zespołu. Aby choć trochę Wam ułatwić, przygotowałyśmy krótki poradnik na temat tego, jak elegancka stylizacja może powstać w pięć minut i wyglądać zjawiskowo.

Najważniejsze są detale. Właśnie o nie postaramy się zadbać

Umówmy się, jeśli w Waszej pacy obowiązują zasady dress code, najczęściej wyglądacie w pracy podobnie. Spódnica musi mieć określoną długość (najlepiej do kolana – ani krócej, ani dłużej) i krój (nie powinna zbyt mocno przylegać do ciała ani mieć ozdób w postaci falban). Ewentualnie możecie zamienić ją na spodnie, które z kolei muszą być zaprasowane na kant i być wykonane z materiałów o stonowanej kolorystyce. Jeśli chodzi o górną część stroju, elegancka stylizacja powinna składać się z bluzki. Oczywiście powinien być to model koszulowy z kołnierzykiem, zamiennie ze stójką. Na wierz zarzucacie marynarkę w tym samym kolorze, co dół ubrania i elegancka stylizacja gotowa. Jaki jest efekt? Wyglądacie jak co druga kobieta zatrudniona w tej firmie. A człowiek, w szczególności kobieta, lubi się wyróżniać, pokazywać swoją indywidualność. Dlatego możecie zadbać o detale. Niewielka broszka przypięta do marynarki będzie do zaakceptowania. To samo dotyczy apaszki, którą ozdobicie dekolt. Nie może być jednak zbyt mocno krzykliwa. A jeśli uda się Wam znaleźć buty z odróżniającym się obcasem, strzelicie w dziesiątkę. Co innego, jeśli Wasz szef nie zgodzi się nawet na to.

Elegancka stylizacja w sklepie ebutik.pl

A co z pracą gdzie dress code nie obowiązuje?

Wtedy macie dużo większe pole do popisu. Nie oznacza to jednak, że możecie zakładać co chcecie. Praca to miejsce, w którym wymaga się od nas profesjonalizmu i wykonywania swoich obowiązków. Pracodawca zatrudnił nas właśnie po to, nie po to, byśmy ładnie wyglądały. Choć jest to oczywiście element, o który powinnyśmy zadbać. Strój to nasza wizytówka, a my jesteśmy wizytówką firmy podczas ośmiu godzin, które w niej spędzamy. W tym czasie musimy wyglądać schludnie. Do tego potrzebna jest właśnie elegancka stylizacja. Nie będzie ona aż tak sztywna i prostolinijna jak w przypadku biura, gdzie obowiązują zasady dress code. Pokażemy Wam jakie zestawienia nosić do pracy, aby wyglądać jednocześnie kobieco i profesjonalnie. To trzeba umieć!

Elegancka stylizacja numer jeden

Dla odmiany zacznijmy od czegoś, czego panie boją się zakładać do pracy. Sukienki. Uwielbiamy je, ale czy możemy nosić do pracy? Jasne. Oczywiście nie będą to modele z odkrytymi ramionami albo z dużym dekoltem. Musimy w tym zachować umiar i trzymać się kilku prostych zasad. Aby nikt nie zarzucił Wam braku profesjonalizmu, wybierzcie sukienki o bezpiecznej długości. Będą one wówczas sięgały do kolana. Sukienki o kroju ołówkowym, bo takie najlepiej wybierać, mogą kończyć się tuż za nim. W ten sposób wysmuklicie sobie nogi, ponieważ materiał urwie się w najszczuplejszym miejscu naszych nóg. Sukienki powinny być w stonowanych kolorach. Jeśli nie obowiązują Was zasady dress code, nie musicie trzymać się ściśle szarości czy granatu. Pastele będą również w porządku. W końcu mamy lato. Powinnyśmy się nim cieszyć, także w pracy.

Elegancka stylizacja numer dwa

Jeśli sukienki nie są Waszą bajką, mamy coś dla kobiet pewnych siebie i zdecydowanych. To damski garnitur. Ubranie stylizowane na męską część garderoby sprawi, że wszyscy będą traktowali Was poważniej. Niestety, stereotypów nie unikniemy, choćbyśmy nie wiem jak bardzo się starały. Garnitur powinien składać się z eleganckich spodni i marynarki. Spodnie powinny luźno opadać na nasze ciało. Modele mocno opinające nie są wskazane. Z kolei marynarki pięknie wyglądają, kiedy są zakończone stójką. Możecie też trochę zaszaleć i wybrać jednolite spodnie, a marynarki z kwiatowym motywem. Są szalenie modne w tym sezonie.

Elegancka stylizacja numer trzy

Ostatnia, bardzo klasyczna propozycja dotyczy spódnicy i bluzki. Proponujemy, byście wybrały model modny, ale bezpieczny. Będzie to więc spódnica ołówkowa z niewielkim rozporkiem na przedniej części ubrania. Do tego świetnie będą pasowały białe bluzki, które zawsze wyglądają dobrze. Latem możecie pobawić się kolorem i stworzyć ciepłą stylizację. Wybierzcie wtedy bluzki w kolorze ecru. Spódnica natomiast powinna mieć barwę ziemistą. Ocieplicie w ten sposób swój wizerunek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.