Farbowanie włosów dla pań, które chcą zaoszczędzić na fryzjerze bywa prawdziwą katorgą. Trzeba pamiętać przy tym, że raz nałożony kolor zostanie z nami przynajmniej na jakiś czas.

Farbowanie włosów dla pań, które chcą zaoszczędzić na fryzjerze bywa prawdziwą katorgą. Trzeba pamiętać przy tym, że raz nałożony kolor zostanie z nami przynajmniej na jakiś czas. Zmiany po nałożeniu niektórych farb są niekiedy niemożliwe nawet w najbardziej zaawansowanym salonie fryzjerskim. W sklepie internetowym ebutik.pl znajdziecie najróżniejsze farby, które na pewno przyciągną uwagę. A w dzisiejszym wpisie postaramy się dobrać te, które rzeczywiście warto kupić.

Farby bez amoniaku – skąd ten trend?

Już właściwie od bardzo dawna możemy przeczytać na farbach o braku amoniaku w ich składzie. Świadczy to o wyższej świadomości producentów, którzy stosując się do zalecenia mówiącego o braku tej substancji w farbach dbają o różne kwestie. Po pierwszy przyczyniają się do ochrony środowiska, o które tak dzisiaj trudno. Po drugie dbają o piękne i zdrowe włosy klientek, które decydują się na zakup konkretnej farby. W sklepie internetowym ebutik.pl bez większych kłopotów dostaniecie farby bez amoniaku, które pięknie będą prezentowały się na Waszych włosach. Z pewnością wyczuwacie, że wszystko jest zbyt piękne. Farby bez amoniaku mają oczywiście swoje mankamenty. Jeśli porównamy czas, przez który utrzymują się one na włosach, niestety będzie on nieco krótszy od tego, w którym farby z amoniakiem by się trzymały. Badania pokazują jednak, że lepiej jest dla włosów, kiedy częściej nakładamy na włosy farby bez amoniaku niż wtedy, gdy stosujemy dawne metody.

Farby z rozjaśniaczem

Farby z rozjaśniaczem są proponowane w szczególności dla pań, które chcą osiągnąć na włosach efekt jasny blond. Niekiedy okazuje się, że będzie potrzebny rozjaśniacz. Czasem trzeba go zastosować na poprzednio nałożoną farbę. Ta sytuacja dotyczy zwykle włosów dużo ciemniejszych od efektu, który chcemy osiągnąć. Przy bardzo ciemnych włosach albo krótkim odstępie czasu od farbowania, zabieg bywa zupełnie niemożliwy. W sklepie internetowym ebutik.pl znajdziecie różne rozjaśniacze. Jedne z nich będą miały moc dużo większą, inne nieco mniejszą. Z pewnością trudno będzie Wam dobrać właściwą opcję, kiedy będziecie robić to na własną rękę. Być może macie jednak znajomego fryzjera, który pomoże Wam w doborze takiego rozjaśniacza. Pamiętajcie także, że niekiedy stosowanie rozjaśniacza w ogóle nie może mieć racji bytu. A dotyczy to przede wszystkim włosów, które są bardzo cienkie i suche. Za przykład mogą posłużyć włosy kręcone, których są to cechy charakterystyczne. Przez stosowanie rozjaśniacza mogą stać się one łamliwe i szybciej zacząć wypadać. Nie wspomnę już o problemach z uzyskaniem pięknie zdefiniowanego skrętu. Niekiedy nie możemy mieć wszystkiego. Decyzję pozostawiamy więc Wam samym.

Farbujemy na siwo

Siwe włosy są ostatnio bardzo modne. Kobiety przestały przejmować się przekonaniem, w myśl którego dodają nam one sporo lat do peselu. Ważne jest to, że dobrze się w nich czujemy. Siwe włosy, które są pofarbowane zachowują się bardzo podobnie do włosów o zimnym odcieniu blondu oraz brązu. Trzeba Wam bowiem wiedzieć, że trudno jest utrzymać efekt identyczny, jak po farbowaniu. Może się bowiem okazać, że pigment bardzo szybko schodzi i po naszym farbowaniu nie zostaje nic. W związku z tym możemy Wam polecić mycie głowy specjalnymi szamponami z niebieskim pigmentem. W sklepie internetowym ebutik.pl znajdziecie również takie odżywki. Być może będziecie chciały sobie kupić maski, które będziecie stosowały raz na jakiś czas. Jeśli chcecie utrzymać zimny efekt na głowie, będziecie musiały włożyć w to nieco więcej trudu niż w kolor ciepły. W sklepie internetowym ebutik.pl dostaniecie farby, które z całą pewnością się Wam spodobają. Dajcie koniecznie znać w komentarzu pod tekstem, na które z nich zdecydowałyście się ostatecznie.

Farbowanie i pielęgnacja po zabiegu

Farbowanie i pielęgnacja są tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, co farbowanie włosów. O włosy powinnyśmy dbać każdego dnia i pamiętać, że to od nas zależy, jak będą się one układały. Zaczęłabym od suplementacji witamin. Warto kupić sobie witaminy A+E, dzięki którym włosy nabiorą siły i witalności. Z pewnością zaczną także szybko rosnąć. W sklepie internetowym ebutik.pl dostaniecie piękne farby, ale nie spoczywajcie na laurach. Kupcie mocną odżywkę, która pozwoli na nawilżenie. Każde włosy będą Wam stokrotnie wdzięczne za taki gest. Szampony powinny być delikatne. Dzięki temu z całą pewnością uda się Wam znaleźć odpowiednie składniki dla siebie. W sklepie internetowym ebutik.pl kupicie farby, które nie będą szkodziły Waszym włosom. Koniecznie rozejrzyjcie się po drogerii sklepu ebutik.pl, a przekonacie się o tym na własnej skórze.

Farbowanie włosów – w sklepie internetowym ebutik.pl kupisz tanie produkty

Farbowanie włosów wcale nie musi kosztować wiele, jeśli będziesz wiedziała, jak to zrobić w domowym zaciszu. Zadbaj także o niedrogą farbę. Być może zechcesz kupić sobie modne kosmetyki, które będą cieszyły nie tylko Ciebie, ale także Twój portfel. Wtedy powinnaś zajrzeć do sklepu internetowego ebutik.pl.