hybryda

Malowanie paznokci metodą hybrydową różni się od malowania metodą tradycyjną. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt i wiedza. Hybryda wymaga wprawy. Przekonaj się, czy będziesz w stanie zrobić paznokcie hybrydowe sama. Zobacz, jakie wzory i kolory będą najmodniejsze w nadchodzących miesiącach.

Hybryda – najmodniejsze wzory i kolory w tym sezonie

Kiedyś modny był french, dziś wiele pań robiąc manicure hybrydowy stawia na baby boomer. To efekt, który na paznokciu wygląda jak przechodzenie z jednego koloru w drugi. Kolory mogą być bardzo intensywne, takie jak pomarańcz i czerwień albo błękit i granat. Mogą być też spokojne, np. brzoskwinia przechodząca w biel. Panie, które dbają o detale na pewno nie pogardzą koronką na serdecznym paznokciu w tej stylizacji. Koronka może być malowana ręcznie lub naklejana. Jeśli szykuje nam się duża uroczystość albo lubimy błyskotki, dobrym rozwiązaniem będą jeszcze delikatne diamenciki. Przyklejone na dobry klej nie odpadną aż do zdjęcia hybrydy. W tym sezonie modne są też ręcznie malowane wzory. To jest już jednak wyższa szkoła jazdy. Jeśli mamy ochotę na taki wzór, powinnyśmy się wybrać do profesjonalnej kosmetyczki. Pamiętajmy, że takie zdobienia są dosyć drogie, dlatego nie musimy malować wzorów na wszystkich paznokciach. W zbliżające się święta Bożego Narodzenia najmodniejsza będzie hybryda w renifery i mikołaje. Można je namalować na przykład na kciuku albo na dwóch palcach prawej ręki, której zazwyczaj częściej używamy.

Jaki kształt paznokcia wybrać?

Teoretycznie hybryda może być taka, jak nam się podoba. Praktycznie, najlepiej jest wybrać ten, który pasuje do naszych palców i do rodzaju wykonywanej pracy. Okrągły będzie idealny dla osób, które pracują manualnie i wykonują dużo prac dłońmi. Najlepiej jest wybrać wtedy niedługą płytkę. Będziemy mieli pewność, że nie zahaczymy o nim paznokciem i nie złamiemy go. Osoby, które mają szerokie i krótkie palce, powinny unikać kwadratowych paznokci. To popularny kształt, jednak przy tego rodzaju palcach nie sprawdza się najlepiej. Poza tym jest trudny w utrzymaniu i łatwo się łamie. Paznokieć migdałowy będzie ładnie wydłużał dłoń, dlatego panie często wybierają ten kształt. Pasuje do wszystkich typów dłoni. Nie warto go jednak wybierać, kiedy nasze paznokcie szybko się łamią.

Co jest potrzebne do zrobienia paznokci hybrydowych?

Zanim przejdziemy do opisu malowania krok po kroku, warto przypomnieć sobie, co powinnyśmy mieć w zasięgu ręki. Do zrobienia paznokci hybrydowych będą potrzebne i te produkty, które przydadzą się przy tworzeniu zwykłych paznokci, ale i te, które są przeznaczone tylko dla manicure hybrydowego. Na pewno przydadzą się akcesoria do przygotowania paznokci, takie jak pilniczek, cążki, kopytko do odsuwania skórek. Jeśli chcemy, aby hybryda była profesjonalnie wykonana, przydadzą nam się płatki bezpyłowe. Jeśli nie, wystarczą płatki kosmetyczne, które większość z nas ma w domu. Przyda się też pilnik o gradacji 180 lub blok polerski. Do odtłuszczania paznokci niezbędny będzie tzw. cleaner, czyli płyn, którym przemyjemy płytkę. Pod lakierem hybrydowym musi znaleźć się baza. Kolor da nam lakier hybrydowy, a na wierzch powędruje top. Wszystko zostanie utwardzone promieniowaniem z lampy UV.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Najpierw trzeba zająć się płytką paznokcia. Zaczynamy od opiłowania płytki paznokcia na wybrany przez nas kształt. Później trzeba odsunąć i/lub wyciąć skórki. To da nam po pierwsze efekt ładnej, dłuższej płytki, a po drugie zapobiegnie nałożeniu lakieru na skórki. To bardzo ważne, ponieważ hybryda nałożona na skórkę będzie się bardzo szybko odpryskiwać. Później w ruch idzie blok polerski. Trzeba nim oczyścić wszystkie płytki. Ten trick sprawi, że lakier będzie się długo trzymał. Kolejny krok to przetarcie paznokci odtłuszczaczem, dzięki temu oczyszczamy paznokcie z pyłu. Jeśli nasza płytka jest wyjątkowo trudna lub tłusta, wtedy robiąc manicure hybrydowy stosujemy dodatkowo primer.

Hybryda – przyszedł czas na malowanie

Prawie, bo zanim nałożymy kolor, będziemy potrzebowały jeszcze bazy. Trzeba ją nałożyć i utwardzić w lampie UV przez około 2 minuty. Później nakładamy już kolor. Każdą warstwę lakieru utwardzamy identycznie jak bazę. Nie warto przesadzać z liczbą warstw. Więcej wcale nie oznacza tu więcej. Lakier może zacząć się szybko odpryskiwać. Na lakier nakładamy jeszcze top. To już wisienka na torcie, która utrwala hybrydę i nadaje jej połysk. Po malowaniu możemy nałożyć wokół paznokci oliwkę, dzięki czemu dłonie będą wyglądały świeżo. Przedstawiona metoda zamyka w sobie tylko jeden kolor. Jeśli zależy nam, aby hybryda miała wzorki i zdobienia, warto bardziej zgłębić tajniki manicure hybrydowego.

Jak zdjąć hybrydę z paznokci?

Aby zdjąć manicure hybrydowy należy zacząć od delikatnego spiłowania warstwy lakieru. Później wacik namaczamy w acetonie, nakładamy go na całą płytkę paznokcia i owijamy folią aluminiową. W sklepach z kosmetykami dostępne są specjalne nakładki, dzięki którym waciki nie zsuną się z palców, a hybryda łatwo zejdzie. Jeśli takie posiadamy, nie potrzebna jest folia aluminiowa. Teraz trzeba poczekać 15 minut, aż lakier odstanie. Przy zdejmowaniu możemy sobie pomóc drewnianym patyczkiem lub pilnikiem. Nie zrywajmy hybrydy na siłę, ponieważ uszkodzimy w ten sposób naszą płytkę paznokciową. Po zakończonym zabiegu warto jest potraktować paznokcie dobrą odżywką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *