kobieta w podróży

Nie od dziś wiadomo, że kobieta w podróży, ale nie tylko potrzebuje wziąć ze sobą więcej kosmetyków niż mężczyzna. Właśnie dlatego przygotowałyśmy krótki niezbędnik, w którym znajdziecie kosmetyki dedykowane tylko dla płci pięknej oraz te, których powinni używać wszyscy dorośli. Lato to czas, kiedy wszyscy pocimy się nieco więcej. Jeśli zabierzemy ze sobą kosmetyki takie jak dezodorant czy chusteczki odświeżające, będziemy miały pewność, że podróż przeminie miło nie tylko nam, ale także pasażerom, którzy podróżują wspólnie z nami. W tym temacie nie warto być egoistą. W końcu ktoś inny szybko może odwdzięczyć nam się tym samym. A wtedy nie wiadomo, gdzie szukać ratunku. Szanujmy więc nie tylko siebie, ale też innych.

Płyn do higieny intymnej. Kobieta w podróży

Kiedy to kobieta szykuje kosmetyczkę na wyjazd, nie może zapomnieć, by spakować płyn do higieny intymnej. Na wakacjach korzystamy przecież ze wzmożoną częstotliwością ze zbiorników wodnych i basenów. Po takich kąpielach warto jest zadbać, by przy wrócić naturalne pH pochwy. Zadba o to właśnie płyn do higieny intymnej, który niekoniecznie musimy stosować na co dzień. Nie jest to nawet polecane przez doświadczonych ginekologów i farmaceutów. Płyn do higieny intymnej podczas codziennych kąpieli bywa nawet uznawany za fanaberię. Bez wątpienia jednak przyda się, kiedy planujemy podróż. Tym bardziej, jeśli jest to wyjazd do krajów arabskich. Nie tylko nasze jelita mają zupełnie inną florę bakteryjną, a co za tym idzie – reagują przykrymi dolegliwościami na podawane przez gospodarzy przysmaki. Również miejsca intymne mogą być bardziej wrażliwe i powodować pieczenie albo swędzenie. Na pewno przyda się więc płyn do higieny intymnej.

Kobieta w podróży. Zabierz ze sobą odpowiednie kosmetyki

Chusteczki do demakijażu

Przydadzą się tylko paniom. Panowie nie mają w zwyczaju używać na co dzień kosmetyków kolorowych. Panie na wakacjach również czynią to rzadziej, ale przecież każda kobieta w podróży chce pięknie wyglądać. Właśnie dlatego przydadzą się nie tylko tusz, kredka i pomadka. Niezbędne będą również kosmetyki do demakijażu. Spakuj je koniecznie, jeśli wybierasz się na wakacje. Znajdziesz je chociażby w drogerii sklepu ebutik.pl Chusteczki do demakijażu są dedykowane do różnych typów cery. Na pewno znajdziesz takie kosmetyki, które ułatwią Ci życie. Chusteczki do demakijażu możesz stosować także wtedy, gdy masz ochotę na odświeżenie twarzy. Latem, kiedy pocimy się trochę bardziej niż w ciągu całego roku, takie chusteczki do demakijażu mogą nam się często przydać. A co najważniejsze, nie zajmują w torebce zbyt dużo miejsca. Jeśli Twoja cera lubi się przetłuszczać weź ze sobą także bibułki matujące. W ciągu dnia nie zmyją one podkładu, a sprawią, że nie będziesz się świecić jak latarnia nadmorska.

Wkładki i podpaski – nawet na wszelki wypadek

Planując wakacje nad morzem często z chirurgiczną dokładnością potrafimy wyliczyć sobie, kiedy nastąpią te dni. Wkładki i podpaski mogą się jednak przydać do codziennej higieny intymnej. Poza tym pamiętaj, że Twoja miesiączka może się przesunąć pod wpływem stresu albo zmiany klimatu. Warto jest mieć wtedy ze sobą wkładki i podpaski. Kobieta w podróży musi być przygotowana na każdą ewentualność. Wkładki i podpaski mogą jednak nie zdać egzaminu, kiedy planujecie kąpiele w morzu lub basenie. Wtedy z pomocą przyjdą Wam tampony albo kubeczki menstruacyjne. Wkładki i podpaski będą niezbędne, jeśli zechcecie założyć białe ubranie. Warto wtedy wyposażyć się w nie, aby uniknąć przykrych sytuacji. Wkładki i podpaski nie zajmują dużo miejsca w bagażu podręcznym i teoretycznie rzecz biorąc, możesz je kupić w każdym sklepiku, jednak naszym zdaniem kobieta w podróży powinna być przygotowana na różne okoliczności. A może wkładki i podpaski przydadzą się Twojej przyjaciółce?

Żel antybakteryjny do rąk może nas uratować

Taki mały, a cieszy. Niewielki żel antybakteryjny do rąk przyda nam się szczególnie w trakcie podróży środkami transportu publicznego. Będziecie mogły go użyć do dezynfekcji rąk, a także różnych przedmiotów, które znajdują się wokół. Czy nie przyjemniej będzie położyć rękę na czystym podłokietniku w autobusie? Naszym zdaniem higiena ponad wszystko. Żel antybakteryjny do rąk przyda się także wtedy, gdy podróżują z nami dzieci. One jak nikt inny lubią brudzić sobie ręce. Przed jedzeniem i piciem będziecie mogły szybko zareagować, jeśli w pobliżu nie będzie umywalki., Dzięki temu dziecko nie będzie wkładało do buźki brudnych rąk. Kupując te kosmetyki na podróż zwróćcie również uwagę na benzofenon. To składnik, który przy częstym stosowaniu może przenikać przez skórę i gromadzić się w organizmie, a także mleku matki. To ważne w przypadku kobiet, które mają w domu małego ssaka. Triclosan może powodować alergie i podrażnienia skóry. Sprawdźmy przed kupnem, czy żel antybakteryjny do rąk go zawiera. Żel antybakteryjny najlepiej jest kupować w małej buteleczce z dozownikiem. Takie dostępne są w drogerii sklepu ebutik.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *