kocie oko

Kocie oko to oczywiście pojęcie związane z makijażem. Nie bez powodu nawiązuje do świata zwierząt, który zachwyca tajemnicą. Make-up, który wykonują kobiety ma być podobny właśnie do oczu dzikiego, a jednocześnie przytulnego zwierzęcia. Tym sposobem stylizacja będzie kompletna.

Kocie oko – czym właściwie jest?

Kocie oko to efekt makijażu, który wiele kobiet pragnie wykonać sobie na oku. Dzięki kresce, która powstaje na górnej powiece oczy wyglądają na dużo większe niż są w rzeczywistości. Taki makijaż nadaje się do noszenia na co dzień w wersji saute, a także na wielkie wyjścia, kiedy dodacie do niego cienie do powiek. Z czego składa się podstawowe kocie oko? Z kreski, która jest malowana na górnej powiece eyelinerem oraz rzęs pomalowanych maskarą. Kwintesencją i najważniejszym elementem takiego makijażu jest właśnie kreska. Aby była ona poprawnie wykonana, powinnyście zajrzeć do filmików dostępnych w internecie. W skrócie mogę Wam powiedzieć opisowo tyle, że kreska powinna być cienka przy kąciku oka, stopniowo poszerzać się do ¾ szerokości oka, a później znów zwężać. Istotne jest także, aby kreska była finezyjnie wywinięta na końcu. Pamiętajcie, by jedno i drugie oko było namalowane identycznie. W przeciwnym wypadku nie będzie to udany make-up.

Dlaczego makijaż jest tak istotny?

Makijaż to tak naprawdę druga skóra kobiety. Wiele osób śmieje się złośliwie, że kobiety zakładają sobie maski i wyglądają po namalowaniu zupełnie inaczej niż przed. Powiem Wam szczerze, że taki makijaż nie jest już zupełnie modny. Istotna jest naturalność, delikatne podkreślenie i wyeksponowanie tego, co naturalne i piękne. Kreska na oku może być w tym pomocna, maskara również. Pamiętajcie, że makijaż jest istotny również dlatego, że stanowi on nieodłączny element stylizacji. Co z tego, że kupicie najpiękniejszą sukienkę na świecie i ubierzecie do niej dodatki za milion dolarów? Jeśli nie będziecie pomalowane choćby w minimalnym stopniu, możecie pożegnać się z efektem wow. Jeśli nie lubicie, kiedy najpierw wchodzi makijaż, a dopiero później Wy, postawcie na coś subtelnego. Kocie oko i podkreślone brwi w zupełności wystarczą nie tylko na co dzień, ale także na naprawdę wielkie wyjścia.

Co zrobić, kiedy kocie oko nie wyjdzie?

Ah, znamy to wszystkie. Namalowanie pięknej kreski bywa dużym wyzwaniem szczególnie wtedy, gdy spieszymy się rano do wyjścia. Często bywa tak, że wyjdziemy poza kontur, który pierwotnie sobie założyłyśmy i chcemy zatuszować nasz błąd dokładając kolejną porcję eyelinera. W efekcie kocie oko robi się coraz grubsze, aż w końcu zaczyna braknąć nam powieki. To wyjdziemy na tym oku i pogrubiamy, później dorównujemy na kolejnym i zdarzy się wpadka. Nie tędy droga, moje kochane. Tak można w nieskończoność, a efekt i tak będzie słaby. Jeśli zdarzy się Wam wyjść, najlepiej jest wziąć patyczek do ucha i usunąć eyeliner jednym ruchem do kreski. Nie próbujcie delikatnie rozmazywać, bo wtedy uzyskacie efekt czarnej poświaty, który również nie wygląda dobrze. Swój błąd możecie później delikatnie przypudrować i kontynuować makijaż. Odpowiednie kosmetyki do wykonania makijażu znajdziecie w drogerii sklepu ebutik.pl i factoryprice.pl

Kocie oko w ebutik.pl

Jakich kosmetyków używać przy wykonywaniu makijażu?

Jeśli chcecie wykonać kocie oko, macie do wyboru mniej i bardziej zaawansowaną wersję. Do obu potrzebny będzie Wam podkład do wyrównania niedoskonałości twarzy oraz bronzer do wymodelowania twarzy i jej delikatnego opalenia. W wersji prostszej wykorzystacie tylko dwa kosmetyki do wykonania makijażu. Potrzebny będzie eyeliner, który sprawi, że wykonanie kreski będzie możliwe. Najlepiej wybrać eyeliner w pędzelku. Będzie Wam łatwiej nim pokierować. Do tego przyda się także maskara, którą podkreślicie rzęsy. Pamiętajcie, że powinnyście dobierać kosmetyki do swojej urody. Jeśli rzęsy są krótkie, ale gęste, postawcie na maskarę wydłużającą. Z kolei do rzęs długich, ale rzadkich wybierzcie tusz do rzęs, który je delikatnie pogrubi. W sklepie ebutik.pl lub factoryprice.pl znajdziecie te kosmetyki. Będą tam też cienie do wykonania bardziej zaawansowanej wersji kociego oka. Postawcie na jasny beż i czerń, którą pomalujecie oko.

Dlaczego warto kupować kosmetyki w drogerii sklepu ebutik.pl lub factoryprice.pl

Warto przede wszystkim ze względu na cenę. Kosmetyki są tam dostępne w bardzo przystępnych cenach. Z powodzeniem znajdziecie takie, które w sklepach stacjonarnych, aptekach i drogeriach kosztują dużo więcej. A nie ma to nic wspólnego z ich trwałością czy przydatnością. Kosmetyki są tańsze w sklepie ebutik.pl, ponieważ sklep prowadzi tylko sprzedaż internetową. Poza tym w factoryprice.pl macie ogromny wybór. Jeśli jeszcze nie robiłyście tam zakupów, zajrzyjcie koniecznie na stronę i przekonajcie się same. Dostępna jest cała masa marek, która powinna sprostać Waszym oczekiwaniom. Pamiętajcie, że przy dużych zakupach możecie liczyć na darmową dostawę. Warto więc kupić więcej za jednym razem.