koreańskie maseczki

Koreańskie maseczki zyskały popularność wśród wielu kobiet. Zawsze tak się dzieje, kiedy poczta pantoflowa zaczyna rozpowszechniać wieść o cudownym efekcie, jaki zapewniają wspomniane maseczki. Te kosmetyki są dostępne w sklepie factoryprice.pl oraz ebutik.pl Zajrzyj do zakładki drogeria.

Dlaczego warto zakładać koreańskie maseczki?

Koreańskie maseczki w płachcie i sam ten rytuał ostatnio stały się bardzo modne. Wiele osób zadaje sobie pytanie, o co w tym właściwie chodzi. Aby się dowiedzieć, warto przeczytać książkę Charlotte Cho pod tytułem Sekrety urody Koreanek. Są tam opisane zupełnie inne zwyczaje kobiet, które dotyczą nie tylko pielęgnacji skóry. Jest napisana z dużym poczuciem humoru. Właśnie dlatego można przez nią przebrnąć jednym tchem. W książce jest opisane, jak prawidłowo powinno dbać się o skórę, jak stosować peleng, nakładać maseczki, zmywać makijaż. Wszystkie te elementy są szalenie ważne. Dzięki wykonywaniu ich w poprawny sposób, możecie mieć gładką skórę przez wiele lat. Koreańskie maseczki są atrakcyjne także pod względem wizualnym. Dostaniecie je w drogerii sklepu ebutik.pl albo factoryprice.pl Są dostępne w atrakcyjnych cenach. Warto wypróbować je na swojej skórze, po dobraniu odpowiedniej maseczki dla siebie. Zanim jednak do tego przystąpicie, poznajcie dziesięć kroków rytuału pielęgnacji skóry, który możecie stosować, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie.

Krok pierwszy – demakijaż i olejek myjący

Na demakijaż Koreanki potrafią poświęcić mnóstwo czasu. Dbają o to, by było to zrobione z chirurgiczną precyzją. Pamiętają także, aby make-up zmywać zaraz po tym, kiedy nie będzie on już potrzebny. Kosmetyki, które posłużą do oczyszczania twarzy powinny być jak najbardziej delikatne. Dobrze jest także zadbać o to, by podobały nam się pod względem zapachu. Wtedy rytuał stanie się przyjemnością i będzie sprawiał jeszcze więcej frajdy. Przy demakijażu istotna jest również forma wykonywania. Nie powinnyśmy trzeć oczu na siłę. Jeśli zdarzy nam się wykonać takie ruchy, powinnyśmy sprawdzić, czy nie ma lepszego kosmetyku, który lepiej zadziała na naszą skórę. Według koreańskich zasad środki do demakijażu powinno się stosować tylko do zmywania oczu. Resztę twarzy należy oczyszczać olejkiem myjącym. Na polskim rynku znaleźć taki specyfik jest bardzo trudno. Ziaja, której kosmetyki możecie kupić w sklepie factoryprice.pl albo ebutik.pl, wypuściła w swojej serii olejek myjący. Jest warty polecenia, cena nie jest wysoka. Z powodzeniem możecie go stosować albo stworzyć olejek myjący same. Olejek myjący znakomicie zmywa make-up, a także oczyszcza skórę z takich zanieczyszczeń jak smog.

Koreańskie maseczki w sklepie ebutik.pl

Krok drugi – myjemy ponownie

Tak jak już wcześniej wspomniałyśmy, Koreanki dbają, aby oczyszczanie twarzy było zrobione jak najbardziej skrupulatnie. Właśnie dlatego myją twarz powtórnie. Tym razem używają do tego kosmetyków na bazie wody. Przy okazji delikatnie masują skórę twarzy i szyi, dzięki czemu poprawiają jej jędrność, elastyczność oraz kondycję.

Krok trzeci to peeling

Jak same dobrze wiecie, peeling nie powinien być stosowany codziennie. Najlepiej jest nakładać go nie częściej niż raz w tygodniu. Dzięki temu zadbamy o to, aby naskórek był złuszczony i świeży, ale nie narobimy sobie problemów ze skórą. Do wyboru jest peeling mechaniczny lub chemiczny. Wiele zależy od tego, jaki bardziej podpasuje dla naszej skóry.

Krok czwarty tonik

Dzięki tonikowi możemy usunąć resztki peelingu, a także złuszczonego naskórka. Tonik jest swoistą bazą, która przygotuje naszą skórę do kolejnych kosmetyków. Przecież przed nami jeszcze sześć kroków. Najlepszy będzie tonik, który ma właściwości nawilżające. Nie wybierajcie kosmetyków, które mają w swoim składzie alkohol.

Krok piąty esencja

To koreański kosmetyk, który ma właściwości odżywcze. Jest dostosowana do potrzeb konkretnej skóry. Nie znajdziecie jej w żadnej drogerii. Poszukajcie raczej w Internecie wśród firm, które sprowadzają kosmetyki z Korei.

Krok szósty to ampułki, koncentraty i serum

Jest to szalenie ważny krok. Stosuje się je miejscowo na konkretne problemy skóry. Te preparaty są gęste i bardzo wydajne. Można dzięki nim pozbyć się albo zmniejszyć przebarwienia lub zmarszczki. Po zastosowaniu koncentratu czy ampułki należy poczekać kilka minut z kolejnym krokiem

Krok siódmy maseczki w płachcie

Doszłyśmy do sedna. Te maseczki są bardzo wygodne i znakomicie nawilżają skórę. Dodatkowo bardzo śmiesznie wyglądają. Jeśli jeszcze ich nie wypróbowałyście, koniecznie zajrzyjcie do sklepu ebutik.pl albo factoryprice.pl Maseczki w płachcie są dostępne w niskich cenach.

Krok ósmy – krem pod oczy

Po zastosowaniu maseczki, warto jest nałożyć krem pod oczy. Możecie dzięki niemu nadać swojej twarzy jeszcze bardziej świeżego wyglądu.

Krok dziewiąty – krem nawilżający

Nawilżanie to podstawa. Tylko dzięki temu można zachować młodość. Krem powinien nawilżać mocno i intensywnie. Nie musimy oczywiście wspominać, abyście kupowały kosmetyki z najwyższej półki.

Krok dziesiąty to emulsja z filtrem przeciwsłonecznym

Bez znaczenia na porę roku, powinnyście nakładać na skórę emulsję z filtrem przeciwsłonecznym. Dzięki temu skóra nie będzie narażona na szkodliwe działanie promieni UV.