kosmetyki na plażę

Sezon na opalanie już za chwilę ruszy pełną parą. Właśnie dlatego musisz zaopatrzyć się w zestaw, który uchroni Cię przed pomarszczoną skórą na starość. Sprawdź, czy kupiłaś już wszystkie kosmetyki na plażę.

O czym pamiętać przed wyjściem na plażę?

Przed rozpoczęciem opalania warto jest przespacerować się dwa lub trzy razy na krótkie opalanie w solarium. To da nam podwójne korzyści.  Z jednej strony nasze ciało nie będzie odbijało się od innych opalonych kobiet na plaży. Wcześniejsze opalanie na solarium da więc pożądany efekt wizualny. Z drugiej zaś strony zaczniemy stopniowo przyzwyczajać skórę do nasłonecznienia. To korzystnie wpłynie na jej kondycję, a poza tym sprawi, że opalenizna będzie się długo utrzymywała. Grunt to dobrze rozpocząć opalanie. Później jednak należy pamiętać, aby nie wystawiać skóry na słońce w godzinach, gdy jest ono najsilniejsze. Między 12 a 14 godziną słońce może doprowadzić naszą skórę do podrażnień. O czerniaka skóry jest niestety bardzo łatwo, dlatego warto jest pamiętać o kilku prostych zasadach, zanim przystąpimy do opalania. Nad morze wybierajmy się tylko z dobrze wyposażoną w kosmetyki na plażę torbą.

Balsam do opalania – takie kosmetyki na plażę to podstawa

To podstawa. Kiedy wybierasz się na plażę, musisz mieć ze sobą balsam do opalania. Jeśli myślisz, że pozostawiając skórę samą sobie przyspieszysz opalanie jesteś w błędzie. Być może skóra szybciej zyska rumiany kolor, ale równie szybko go straci. Złuszczy się, a wcześniej popęka, w najgorszym wypadku zropieje. Najlepiej jest więc zaopatrzyć się w balsam do opalania. Tutaj znów będziemy obalać mity. Najlepiej jest bowiem zacząć od balsamu z dużym filtrem. W ten sposób maksymalnie zabezpieczymy swoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. W miarę upływu czasu, będziemy mogły zmniejszać filtr, który przepuści więcej promieni słonecznych i sprawi, że nasza opalenizna będzie stopniowo brązowieć. Wtedy będziemy miały szansę na opaleniznę z prawdziwego zdarzenia, która utrzyma się przez całe lato. Musimy więc kupić balsam do opalania z różnymi filtrami. Zacznijmy od minimum 30, jeśli mamy w miarę ciemną karnację, a później schodźmy niżej. Blondynki powinny kupić balsam z filtrem 50 UV.

Kosmetyki na plażę w sklepie ebutik.pl
Kosmetyki na plażę w sklepie ebutik.pl

Oliwka przyspieszająca opalanie

Kosmetyki na plażę mają różne zastosowanie. Oliwka przyspieszająca opalanie to kosmetyk dla niecierpliwych. Można go używać chyba tylko w czasie spędzania wakacji nad polskim jeziorem. Nad morze będzie już zbyt mocny. Ponadto oliwka przyspieszająca opalanie powinna być stosowana po minimum kilkudniowym nasłonecznieniu. W początkowej fazie opalania może doprowadzić do oparzeń skóry i sprawić, że będzie się ona łatwo złuszczać. Oliwka przyspieszająca opalanie nie może być stosowana w godzinach, kiedy słońce jest największe. Dajmy naszej skórze trochę odpoczynku i pamiętajmy, że w taki sposób niczego nie przyspieszymy. Oliwka przyspieszająca opalanie nie nadaje się do stosowania na skórę twarzy. Ta jest już i tak bardzo mocno narażona na szkodliwe działanie słońca. Zamiast oliwki do twarzy zastosujmy specjalny krem.

Krem do twarzy

Zastanawiacie się jakie jeszcze kosmetyki na plażę wybrać? Krem do twarzy musi mieć jeszcze większy filtr niż krem do ciała. Kosmetyki na plażę powinny chronić nie tylko ciało. Powinnyśmy go dostosować do naszej karnacji oraz ilości wcześniejszych wystawień skóry na słońce. Im ciemniejszą mamy karnację, tym filtr UV może być mniejszy. Podobnie z poprzednim opalaniem. Jeśli pojawiłyśmy się już na plaży wielokrotnie na tych wakacjach, możemy stosować odpowiednio mniejsze filtry. Nigdy nie schodźmy jednak poniżej wymaganego minimum. Skóra twarzy powinna być zabezpieczona kremem z filtrem 50 UV. Wtedy będziemy miały pewność, że zmarszczki na starość nie pojawią się zbyt wcześnie.

Krem po opalaniu – kosmetyki na plażę must have

Po powrocie z plaży i prysznicu warto jest zastosować jeszcze krem po opalaniu. Ma on działanie chłodzące i kojące. Daje skórze przyjemny efekt odprężenia, koi nasze ciało, dzięki czemu skóra się regeneruje. Krem po opalaniu można stosować w miarę zapotrzebowania. Jeśli wystąpi taka potrzeba, bo na skórze pojawiły się oparzenia, należy skonsultować się z farmaceutą, który dobierze nam profesjonalny krem po opalaniu. Tylko takim doraźnym działaniem możemy zregenerować naszą skórę. Nie będziemy już mogły wystawiać jej na słońce przez najbliższy czas, jeśli chcemy, by proces gojenia nie został zaburzony. Krem po opalaniu warto jest stosować na każde miejsce, które było danego dnia wystawione na słońce. Wtedy będziemy czuły się dopieszczone i odprężone. Podobnie jak nasz skóra.

Pomadka ochronna

Kosmetyki na plażę często stosujemy także na co dzień. A jest jeszcze jedno miejsce, które wymaga szczególnej uwagi. To usta. Na wietrze i słońcu bardzo łatwo robią się suche. To sprawia, że chcemy je ciągle oblizywać, przez co efekt zamiast ustępować, pogłębia się. Pomadka ochronna w okresie letnim powinna być zrobiona na bazie wazeliny, która zapewnia optymalne nawilżenie. Należy ją stosować tak często jak domagają się tego nasze usta. Pomadki ochronne mogą mieć różne zapachy, które dadzą przyjemny efekt. Pomadka ochronna to kosmetyk, który nie może być pożyczany innym osobom, jeśli chcemy zachować zasady higieny. Pomadka ochronna to kosmetyk, który musi znaleźć się w torbie na plażę.