manicure hybrydowy

Wiele z nas dziś już nie wyobraża sobie malowania paznokci zwykłym lakierem. Za tą decyzją najczęściej stoi wygoda. Manicure hybrydowy ma jednak wiele innych zalet. Jakich? Czy zwykły lakier w czymś go przebija? Sprawdźcie same.

Hybryda – zalety

Jak już sobie wstępnie powiedziałyśmy, manicure hybrydowy jest trwały. W zależności od tego jak szybko rosną nasze paznokcie, może się on utrzymać od dwóch tygodni do miesiąca (a przy tym nie zauważymy zbyt dużej różnicy sprzed momentu zaraz po wykonaniu manicure hybrydowego). Paznokcie nadal będą zadbane, a odrost prawie niewidoczny. Kobiety, które regularnie wykonują manicure hybrydowy podkreślają, że jest to fajna alternatywa dla zwykłego lakieru do paznokci. Zestaw do wykonywania wystarczy zakupić raz. Najtańsza lampa dostępna na rynku kosztuje około 30 zł. Później musimy już tylko uzupełniać lakiery, bazy, topy i inne kosmetyki potrzebne do tego rodzaju manicure.

Manicure hybrydowy a manicure tradycyjny

Lakiery do manicure hybrydowego nie zasychają. Możemy mieć gwarancję, że po długim czasie nieużywania fiolki, lakier będzie zdatny do malowania. Po zakończeniu manicure nie musimy czekać, aż paznokcie wyschną. Po prostu wkładamy buty i lecimy na zakupy. To nie tylko duży plus dla niecierpliwych, ale też gwarancja, że zrobionego paznokcie nie będziemy musiały za chwilę poprawiać „przez chwilę nieuwagi”. Panie mające problem z odhodowaniem swoich własnych paznokci również pokochają manicure hybrydowy. Powłoka nałożona na paznokcie działa bowiem jak baza ochronna. Utwardza płytkę, a dzięki temu zapobiega jej pękaniu. Dzięki manicure hybrydowemu, możemy mieć naprawdę długą, naturalną płytkę. Malowany paznokieć jest wciąż niepomalowany, dopóki nie utwardzisz go lampą UV. To oznacza, że każdy nasz niekontrolowany ruch „za skórkę” może być szybko i bezboleśnie usunięty z paznokcia, a my możemy bawić się dalej. Wybór kolorów jest olbrzymi. Najbardziej możemy przebierać wśród topowych marek zajmujących się manicure hybrydowym. Sprawdź na stronie ebutik.pl.

Manicure hybrydowy – wady

Niestety, nie ma nic za darmo. Nasza płytka przy robieniu hybrydy jest narażona na zniszczenia. Jeżdżą po niej pilniki, wygładzające gąbeczki, a na koniec jest jeszcze lampa UV. Zniszczenia mechaniczne i szkodliwe napromieniowanie sprawiają, że nawet najbardziej twarda płytka ulega uszkodzeniom. Aby zmiany na paznokciach zredukować do minimum należy wybrać się do profesjonalnej i polecanej kosmetyczki albo wybierać kosmetyki marek z wyższej półki. Dodatkowo, pomocne mogą się okazać witaminy A i E, dostępne w każdej aptece, które wspierają wzrost i wzmacniają włosy, skórę i paznokcie. Panie, które lubią często zmieniać kolor na paznokciach również nie powinny przywiązywać się do manicure hybrydowego. Jeśli nie zależy nam na trwałym efekcie, po prostu nie ma sensu niszczyć płytki. Pamiętajmy też, że lakiery do manicure hybrydowego są stosunkowo drogie w porównaniu do zwykłego. Nie wydawajmy więc niepotrzebnie pieniędzy albo kupmy dwa zwykłe lakiery. Manicure hybrydowy wymaga poświęcenia większej ilości czasu na samo wykonanie w porównaniu do zwykłego lakieru. Jest to więc metoda dla cierpliwych. Jednak czas poświęcony na robienie paznokci na pewno zwróci się podczas noszenia.

Nieprawidłowo wykonany manicure hybrydowy wygląda źle

Na pierwszy rzut oka widać, że coś jest z nim nie tak. I nie do końca wiadomo co, bo nawet jeśli manicure hybrydowy zostanie wykonany na naturalnej płytce, będzie wyglądał nienaturalnie, gdy wykonamy to nieprofesjonalnie. Zbyt duża liczba warstw nagromadzonych na sobie stworzy wypukły efekt na środku paznokcia, a przecież zupełnie nie o to nam chodziło. Jeśli masz naturalnie tłustą płytkę paznokcia, niestety hybryda nie będzie się długo trzymać. Wszystko zależy od stopnia otłuszczenia paznokci. Nie jest to widoczne gołym okiem, więc spokojnie. Olej nie popłynie z paznokcie, ale nie zdziwcie się, kiedy pewnego dnia oderwiecie jeden czy dwa „kawałki” lakieru z paznokci. A na koniec gorzka prawda. Te dwa, trzy tygodnie, lakier faktycznie się trzyma. Niestety, odrost jest już widoczny po tygodniu. I nawet najbardziej estetycznie wykonana hybryda straci swój urok.

Manicure hybrydowy – co jest nam potrzebne?

Do zrobienia paznokci hybrydowych będą potrzebne i te produkty, które przydadzą się przy tworzeniu zwykłych paznokci, ale i te, które są przeznaczone tylko dla manicure hybrydowego. Na pewno przydadzą się akcesoria do przygotowania paznokci, takie jak pilniczek, cążki, kopytko do odsuwania skórek. Jeśli chcemy podejść do tematu profesjonalnie, przydadzą nam się płatki bezpyłowe. Jeśli nie, wystarczą płatki kosmetyczne, które większość z nas ma w domu. Przyda się też pilnik o gradacji 180 lub blok polerski. Do odtłuszczania paznokci niezbędny będzie tzw. cleaner, czyli płyn, którym przemyjemy płytkę. Pod lakierem hybrydowym musi znaleźć się baza. Kolor da nam lakier hybrydowy, a na wierzch powędruje top. Wszystko zostanie utwardzone promieniowaniem z lampy UV.

O tym, jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku, a także o tym, co jest najmodniejsze w tym sezonie, przeczytasz w kolejnym wpisie na stronie stylomierz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *