modne sukienki weselne

Nie znajdziemy jednej sukienki, która będzie pasowała każdej kobiecie. Na pewno jednak znajdziemy modne sukienki weselne, które będą odpowiednie dla konkretnej pani. Zobaczcie, czym warto kierować się przy wyborze.

Modne sukienki weselne – jakie powinny być?

Przydałoby się, by modne sukienki weselne wyróżniały się z tłumu. W końcu ślub to okazja, która nie zdarza się często. Jeśli jesteście na nią zaproszeni to oznacza, że w mniejszym lub większym stopniu jesteście bliscy Państwu Młodym. W związku z tym należy okazać im szacunek chociażby strojem. Ten argument zapewne trafi do części z naszych Czytelniczek. Podejrzewamy jednak, że bardziej adekwatny będzie ten, by po prostu ładnie wyglądać. Modne sukienki weselne, które wybierzecie powinny mieć odpowiednią długość. To oznacza, że muszą sięgać minimum do kolana, a maksimum do kostek. Wersja pierwsza zapewni Wam komfort podczas weselnych zabaw. Wersja druga sprawi, że będziecie wyglądały jak prawdziwe boginie. A sukienki do ziemi są w tym sezonie bardzo modne. Sukienka na wesele musi być też uszyta z dobrej jakości materiału. To ważne w miesiącach letnich i wiosennych, aby zapewnić sobie odpowiednią wentylację. W ten sposób zadbamy o swoją skórę.

Sukienka na wesele nie może…

Właśnie, oprócz tego, że sukienka na wesele powinna spełniać określone warunki, są też takie elementy, których powinnyśmy się wystrzegać. Co mamy na myśli? Jeśli chodzi o wesele, powinnyście unikać sukienek w kolorze bieli. Jest to barwa zarezerwowana dla Pani Młodej. Dzień jest niezwykle wyjątkowy, dlatego nie warto jest go psuć swoją kreacją. Tym bardziej, jeśli upatrzyłyście sobie białą sukienkę do ziemi w tym kolorze. Wówczas możecie być po prostu mylone z Panną Młodą przez gości z dalszej rodziny albo ze strony Pana Młodego. Myślę, że same nie chciałybyście się znaleźć w takiej sytuacji. Sukienka na wesele nie może być też zbyt skromna. Oczywiście, Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na obiad zamiast przyjęcia weselnego. Wtedy nie zakładajcie sukienki z falbanami i tiulami. Pamiętajcie, by dopasować swój strój do sytuacji, w której się znajdujecie. Modne sukienki weselne muszą być właśnie takie. Ta zasada obowiązuje nie tylko na weselu. Dobrze jest się nią kierować podczas wybierania strojów na co dzień.

sukienki weselne
Modne sukienki weselne w sklepie ebutik.pl

Czy sukienka musi pasować do krawatu?

Albo odwrotnie? Modne sukienki weselne nie potrzebują takiego towarzysza. Rzeczywiście był taki czas, kiedy pary wybierające się na wesele dopasowywały się do siebie kolorystycznie. Polegało to mniej więcej na tym, że kobieta wybiera sukienkę i kolor, w którym chce się pokazać na zbliżającej się uroczystości, a jej partner dopasowywał do tego krawat albo muchę w tym samym kolorze. Nadgorliwi kupowali też takie same poszetki. Czy dziś jest to nadal modne? Na pewno widuje się pary na weselach ubrane właśnie w ten sposób. Nie oznacza to jednak, że wszyscy muszą tak wyglądać. Nasza stylistka poleca, byście zakładały sukienki takie, na jakie macie ochotę i nie uzależniały tego od stroju partnera. Mile widziane jest, kiedy „gracie” ze sobą jako para. Wcale jednak nie musicie wyglądać tak samo. Możecie na przykład wybrać ubrania z tej samej gamy kolorystycznej. Jeśli Ty masz sukienkę w kolorze ciemnego fioletu, który jest hitem tego roku, dobierz swojemu mężowi koszulę lawendową. Gdyby na przykład założył żółty krawat wyglądałby śmiesznie, prawda? Już Twoja w tym głowa, aby zadbać o detale.

Dobrana para – jak łączyć kolory?

Sukienka na wesele nie musi być w kolorze krawatu lub muchy. To już sobie wyjaśniłyśmy. Jaka więc powinna być, aby mimo wszystko pasowała do partnera? Zacznijmy od tego, że łatwiej dopasować męskie elementy stylizacji do damskich. Zaczynajcie więc wybór stroju od zakupu sukienki. Macie ochotę na kanarkową? Być może Wasz mężczyzna może założyć białą koszulę i czarną muszkę? Jeśli zdecydowałyście się na sukienkę w kwiaty, zaproponujcie partnerowi krawat jednolity, najbardziej zbliżony kolorystycznie do Waszej sukienki. Wszelkie zdobienia będą tu zbędne. A jeśli kupiłyście małą czarną, rozweselcie Waszą parę czerwonym musznikiem. Na pewno zwrócicie na siebie uwagę.

Strój na wesele dla Niego

Sukienka jest oczywiście najważniejsza, ale partner też musi się prezentować. Chcąc nie chcąc, kiedy pokazujecie się razem w towarzystwie, wszyscy wokół po jego ubiorze ocenią raczej Twój gust, a nie partnera. Nie od dziś bowiem wiadomo, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta. Strój na wesele jest jedynie początkiem. Najbardziej odpowiedni na tę okazję będzie oczywiście garnitur. Wiemy jednak, że nie każdemu mężczyźnie takie rozwiązanie przypadnie do gustu. To oznacza, że może wybrać rzadko spotykany kolor garnitury, na przykład brązowy albo ciemnozielony. Drugim rozwiązaniem jest stworzenie mniej formalnego stroju z casualowej marynarki, materiałowych spodni i koszuli z długim rękawem. Taki strój na wesele jeszcze do niedawna byłby nie do przyjęcia. Dziś jednak z powodzeniem można założyć brązowe spodnie, szarą marynarkę w dużą kratę i białą koszulę z długim rękawem, która nada całości eleganckiego charakteru.