przesądy noworoczne związane z modą

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. W tym dniu generalnie skupiamy się na noworocznych życzeniach oraz staramy się, aby pierwszy styczeń był pomyślnym dniem. W końcu jaki pierwszy dzień nowego roku, taki cały rok! Jednak życzenia to nie wszystko… Co powiecie na noworoczne przesądy modowe? Wierzycie w nie czy traktujecie z przymrużeniem oka? W naszym dzisiejszym wpisie wskażemy kilka z nich!

Przesądy noworoczne związane z modą

W naszym kraju spotkać się można z wieloma noworocznymi przesądami. Zależne są one od regionu, ale wiele z nich jest uniwersalnych i znanych praktycznie każdemu. Chyba zgodzisz się z nami, że większość z nas zwraca uwagę na sytuacje, które na przykład mogą przynieść pecha lub szczęście. Złapanie się za guzik, gdy widzimy kominiarza, przechodzenie pod drabiną czy omijanie czarnych kotów przebiegających drogę to tylko jedne z wielu przesądów spotykanych na co dzień. Jeśli chodzi natomiast o noworoczne przesądy, również jest ich mnóstwo. To na przykład  kończenie porządków w domu przed sylwestrem czy przyglądanie się bąbelkom w kieliszku z szampanem. Poznaliśmy także przesądy noworoczne związane z modą! Chociaż nie są tak popularne jak te wspomniane, to wiele kobiet chętnie ich przestrzega. W końcu noworoczne przesądy modowe związane z kupnem nowych ubrań czy bielizny przypadną do gustu każdej kobiecie! Które z nich są najpopularniejsze?

Pierwszy noworoczny przesąd modowy: bielizna

Na pierwszy ogień weźmiemy przesąd z bielizną w Nowy Rok. Co to oznacza? Na imprezę sylwestrową koniecznie załóż nową bieliznę – biustonosz lub majtki. Najlepiej, jeśli wybierzesz wyrazisty, intensywny kolor. Świetnie sprawdzi się tutaj czerwień. Dlaczego? Mówi się, że kolor ten pobudza czakrę podstawy i czakrę serca. Energetyzuje, dodaje siły, witalności i pozwala tańczyć do bladego świtu. Kolejnego dnia natomiast łatwiej jest zregenerować siły. Witając nowy rok w nowej, czerwonej bieliźnie, będziemy czuć się świeżo, kobieco i po prostu dobrze. A w końcu jak wspomnieliśmy – jaki Nowy Rok, taki cały rok!

noworoczne przesądy modowe z bielizną
Czy znasz noworoczne przesądy modowe? Postaw na nową bieliznę z eButik.pl!

Drugi noworoczny przesąd modowy: skarpetki

Jeśli tego dnia zakładasz spodnie, dobierz do nich odpowiednie skarpetki… Dlaczego? Powszechnie znany jest przesąd ze skarpetkami w Nowy Rok. Muszą być nowe – podobnie jak wspomniany wcześniej biustonosz lub majtki. Nie ma konieczności sięgania po czerwony kolor, chociaż jeśli masz ochotę – nie widzimy problemu! Najważniejsze jest jednak to, aby były czyste i nowe. Dzięki temu wejście – dosłownie – czystą stopą w Nowy Rok pozwoli zapomnieć o wielu problemach. Kto z nas nie marzy o tym, aby rozpocząć nadchodzący rok z czystą kartą? Dlatego jeśli wierzysz w noworoczne przesądy modowe – na sylwestrową imprezę koniecznie włóż eleganckie spodnie i modne skarpetki! Mogą być bawełniane, ażurowe, wysokie lub stopki… Masz tutaj pełną dowolność!

Trzeci noworoczny przesąd modowy: coś nowego

Jakie jeszcze modowe przesądy na Sylwestra znamy? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby ogólnie założyć na siebie coś nowego. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na nową bieliznę, a na imprezie marzy Ci się piękna, nowa sukienka – koniecznie sięgnij po kreację ze sklepu. Jeśli szukasz czegoś niedrogiego, na eButik.pl znajdziesz mnóstwo basikowych modeli sukienek w atrakcyjnych cenach. Możesz również postawić na nowe buty, torebkę czy biżuterię. Będzie to symbolem przyszłości, która Cię czeka – nieznana i tajemnicza, ale z pewnością otwarta na nowe doświadczenia i przeżycia.

Czwarty noworoczny przesąd modowy: pieniądze z bucie!

Nasz ostatni modowy przesąd noworoczny związany jest z butami! Jeśli chcesz zapewnić sobie stały dopływ gotówki w przyszłym roku… koniecznie włóż do buta zwinięty banknot. Oczywiście swojego! Jeśli chcesz pomóc partnerowi, dzieciom, przyjaciołom czy rodzicom, im również możesz wrzucić co nieco do cholewki. Taki sylwestrowy akcent ma symbolizować powodzenie, jeżeli chodzi o finanse. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, aby być bogatym, włóż do buta banknot o jak najwyższym nominale!

Czy powinniśmy wierzyć w noworoczne przesądy?

Różnego rodzaju przesądy są obecne w naszej kulturze już od wielu lat. To nie tylko codzienne czynności jak wspomniane wcześniej uciekanie od czarnych kotów czy unikanie przechodzenia pod drabiną. To również różnego rodzaju zabawy andrzejkowe i nie tylko. Dlatego nikogo nie powinny też dziwić przesądy noworoczne związane z modą! Czy warto w nie wierzyć? Oczywiście! Mogą sprawić wiele radości, dostarczają mnóstwo zabawy i zawsze stanowią całkiem dobry pretekst, aby kupić sobie coś nowego. Co prawda włożenie pieniędzy do buta nie oznacza, że będziemy bezwzględnie bogaci, a nowa bielizna nie sprawi, że w Nowym Roku będzie czekało na nas tylko szczęście. Jednak z pewnością są to ciekawe symbole, w których wierzenie może podbudować własne morale i przynieść wiele dobrego. Oczywiście przesądy należy traktować z przymrużeniem oka, to jedno jest pewne – szczęściu zawsze warto pomóc! Szczególnie jeśli nie wymaga to wiele wysiłku.

A jak jest u Was? Czy zwracacie uwagę na modowe przesądy sylwestrowe?

Przeczytaj również: Grube skarpety w zimowych stylizacjach – jak je nosić?

Zobacz też: Noworoczne przesądy związane z bielizną – co musisz wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *