okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to gadżet, który chętnie zakładamy na nos, kiedy wczesną wiosną zaczynają się pojawiać pierwsze promienie słoneczne. Umówmy się, okulary nie służą tylko do ochrony naszych oczu przed promieniami UV. Są świetnym dodatkiem do wielu stylizacji, nadają nam tajemniczości i pozwalają poniekąd odciąć się od reszty świata.

Okulary przeciwsłoneczne – gadżet tylko na lato?

Szczególnie wiosną i latem okulary zaczynają pojawiać się na sklepowych półkach. Rzeczywiście, są to pory roku, kiedy najchętniej zakładamy ten gadżet na nos. W sklepach internetowych możemy przebierać spośród różnych wzorów i kolorów. Zmieniają się oprawki oraz szkiełka. Okulary przeciwsłoneczne możemy dopasować do siebie, kształtu twarzy albo stroju. Jeśli nie wiesz, jakie okulary przyciemniane będą pasowały właśnie do Twojej twarzy, powinnaś koniecznie przeczytać ten artykuł. Właśnie latem jest najlepszy czas na zakup okularów. W tym okresie mamy największy wybór. Możemy inspirować się trendami, które noszą gwiazdy, podpatrywać różne modele u innych osób, które spotykamy na plaży czy miejskim deptaku. Nie oznacza to jednak, że wraz z zakończeniem wakacji okulary przyciemniane trafią do szuflady. Wręcz przeciwnie, przydadzą się na pewno jesienią, a nawet zimą, kiedy słońce będzie bardzo nisko nad ziemią i dodatkowo spadnie śnieg. Okulary przydadzą Ci się więc we wszystkich miesiącach roku. Właśnie dlatego powinnaś dobrać takie, w których będziesz wyglądała najlepiej.

Okularki – można się w nich schować?

No nie. To, że masz na sobie okulary przeciwsłoneczne wcale nie oznacza, że Cię nie widać. A myślą tak często nastolatki, które zapominają o zasadach dobrego wychowania i wpatrują się w inne osoby z pogardą, kiedy mijają je na chodniku. Okulary przeciwsłoneczne, podobnie jak słuchawki do odtwarzania muzyki w autobusie, nie dają nam społecznego przyzwolenia, aby czegoś nie widzieć lub nie słyszeć. Noś więc okulary przeciwsłoneczne z głową i pamiętaj, że nawet przez okulary, które przypominają lusterko da się zobaczyć wyraz twarzy. Maluje się on bowiem nie tylko w naszych oczach, ale także na czole, brwiach, policzkach. Gadżet, o którym mowa nie powinien służyć do chowania się przed innymi, ale do ochrony przed słońcem.

Okulary przeciwsłoneczne w sklepie ebutik.pl

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać do okrągłej twarzy?

Paniom dzisiaj raczej nie zależy na tym, żeby dodać sobie kilogramów, ale na tym, aby ich ubyło. Nawet, jeśli ma to być tylko optyczny efekt, warto dobrać takie okulary przyciemniane, które sprawią, że będziemy wyglądały korzystnie. W tym celu powinnyśmy dobierać gadżet do kształtu twarzy. Wszystkie panie, które mają okrągłe buzie powinny zrezygnować z oprawek w kształcie koła. Postawcie raczej na te bardziej tradycyjne – w kształcie prostokąta, elipsy, zwężane ku dołowi albo okulary przypominające kocie oko. Szczególnie te ostatnie są bardzo modne tego lata. Dobrze wyglądają na twarzy, dlatego powinny przypaść Ci do gustu. Do Twojej twarzy najbardziej pasują okulary wąskie, które mają grube zauszniki. Jeśli chodzi o kolory, najlepiej jest postawić na ciemne oprawki. Nie chodzi tu raczej o wyszczuplenie, ale o podkreślenie oczu. A co ze szkłami? Możesz wybierać te najbardziej przyciemniane i okulary ombre. W tej kwestii wiele zależy od Twojego gustu. Docenisz takie okulary, kiedy założysz je do typowo miejskiej stylizacji. Na pewno będziesz wyglądała nieziemsko.

Jakie okularki pasują do twarzy w kształcie serca?

Twarz trójkątna czy jak kto woli w kształcie serca jest miej wymagająca od twarzy okrągłej. Jest tu po prostu mniej elementów do wyszczuplania, ponieważ twarze trójkątne z reguły mają mocno zaostrzone rysy twarzy. Dla właścicielek szerokich czół i buzi zwężanych ku dołowi proponujemy każdy wzór, ale radzimy, by wystrzegać się okularów kwadratowych. Jeśli chcesz pozwolić sobie na kocie okularki zdecyduj się raczej na oprawki w jasnych, stonowanych kolorach. Takie delikatne okulary przeciwsłoneczne nie będą zaostrzać rysów Twojej twarzy jeszcze bardziej. Poza tym latem chętnie nosimy ubrania w jasnych kolorach, dlatego okularki będą pasowały do wielu stylizacji. Jeśli chodzi o szkła, najmodniejsze w tym sezonie są szkła ombre. To te, które są przyciemniane na górze, a prawie przezroczyste na dole okularów. Świetnie sprawdzają się u osób, które mają niewielką wadę wzroku. Takie okulary przeciwsłoneczne można bowiem nosić również w pomieszczeniach.

Jakie dobrać okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy?

Kobiety, które mają mocne rysy twarzy powinny zakładać okularki w kształcie koła lub elipsy. W modzie działamy na zasadzie kontry. Jeśli więc mamy czegoś zbyt dużo, staramy się to zniwelować. Okrągłe okularki sprawią, że twarz stanie się bardziej zaokrąglona. Jeśli lubisz okulary przeciwsłoneczne, które mają zaokrągloną część dolną możesz wybrać awiatorki. Okulary z jasnym dołem pomogą Ci wydłużyć twarz oraz sprawią, że wyda się bardziej delikatna. Jeśli jednak nie do końca zależy Ci na takim efekcie, możesz wybrać okulary przeciwsłoneczne w mocnych kolorach. Co powiesz na neonowe? Na pewno będą bardzo zwracały uwagę innych.