rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna – jak się na nią ubrać?

To wyzwanie, aby nie popełnić modowej wpadki. W końcu pierwszego wrażenia nie da zrobić się drugi raz. Z jednej strony powinnyśmy spełniać wymagania naszego potencjalnego pracodawcy, a z drugiej strony nie chcemy wyjść na straszne sztywniary. Jak się zatem ubrać, aby rozmowa kwalifikacyjna przebiegła pomyślnie?

Rozmowa kwalifikacyjna – oceniają nas przez pryzmat wyglądu

Bo nas nie znają. Czy tego chcemy czy nie – tak się dzieje. Ludzie, którzy mają z nami do czynienia pierwszy raz zawsze będą dużą wagę przywiązywać do tego, co mamy na sobie. Ubrania powinny być więc zadbane. Naszym zdaniem najlepiej, jeśli są po prostu nowe. Wtedy będziecie się w nich czuły bardziej pewne siebie. Każda z nas przecież uwielbia się stroić. Możecie je kupić w przystępnych cenach w sklepie ebutik.pl albo factoryprice.pl Najlepiej jest założyć strój, który jest zgodny z zasadami dress code. Nie przesadzajcie jednak i dodajcie coś od siebie. Jeśli nasz potencjalny pracodawca ma rozmawiać dziś z dziesięcioma innymi osobami, musimy dać się w jakiś sposób zapamiętać. Dobrze jest więc wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie, które będzie z nami już przez cały okres zatrudnienia.

Strój zgodny z zasadami dress code

Na rozmowie kwalifikacyjnej powinnyście wyglądać schludnie. To dotyczy w szczególności pracy biurowej. Najlepiej jest przed takim sprawdzianem rozeznać się, jakie zwyczaje panują w firmie. Być może pracuje tam ktoś znajomy i zaufany, który podpowie Wam, na co potencjalny szef ma alergię. Będziecie mogły to wykorzystać podczas starań o pracę. Nie liczcie jednak, że ktoś nieznajomymi zrobi Wam taką uprzejmość. Raczej podłoży minę i będzie się śmiał, jak szybko tracicie w oczach przyszłego pracodawcy mimo tego, że CV wyglądało obiecująco. Jeśli więc decydujecie się na spódnicę czy sukienkę, powinna mieć ona długość minimum do kolana. Tak jest najbezpieczniej. Krój ołówkowy i kolor stonowany będą optymalne. Do tego biała bluzka – nie musi być z kołnierzykiem, aby nie było zbyt sztywno. Możecie założyć buty na obcasie, jednak niech nie będzie on zbyt wysoki. Dzięki temu zmniejszycie prawdopodobieństwo upadku w wielkim stresie, jaki Was czeka.

Rozmowa kwalifikacyjne w sklepie ebutik.pl

Coś dla podkreślenia indywidualności

Jeśli macie już białą bluzkę, dopasowaną spódnicę albo spodnie w stonowanym kolorze i czółenka, pora na coś ekstra. Co powiecie na dużą broszkę, którą wepniecie po prawej stronie bluzki? Uważajcie tylko, by nie przesadzić. Broszka nie powinna wyglądać jak typowe świecidełko z bazarku. Najlepiej, jeśli będzie ona wyjątkowa. Może to być broszka po babci, która ma swoją historię. Jeśli szef ją zauważy i zapyta, będziecie miały wielkiego asa w rękawie, dzięki któremu rozmowa zejdzie na mniej oficjalne tory. Być może właśnie to sprawi, że zostaniecie zauważone przez Waszego pracodawcę. Tylko nie ściemniajcie na potrzeby stworzenia takiej historii. Kłamstwo zawsze ma krótkie nogi i wyjdzie na jaw. Jeśli lubicie zaszaleć, możecie założyć buty w kolorze czerwonym. Niby nie będą one widoczne pod biurkiem, ale na pewno nie umkną uwadze bacznego obserwatora. Znajdziecie takie dodatki w sklepie ebutik.pl albo factoryprice.pl

Konkretne zestawienia

Rozmowa kwalifikacyjna naprawdę może się udać albo pójść w zapomnienie tylko dzięki dobremu ubiorowi. Co zatem proponujemy? Klasyczną elegancję, ale nie szkolne zestawienie. Jeśli rozmowa kwalifikacyjna odbywa się latem postawcie na jasny garnitur. Spodnie zawsze budzą respekt i wyglądają lepiej niż spódnica w sytuacjach, kiedy chcemy pokazać naszą wyższość. Do tego odpowiednia będzie bluzka kopertowa w kolorze grafitu albo szarości. Możecie śmiało wybrać się w takim zestawieniu na spotkanie. Na pewno poczujecie się pewnie, a rozmowa kwalifikacyjna przebiegnie pomyślnie. Kolejną innowacją będzie kombinezon. Powinien mieć on długie nogawki i rękawy o długości ¾. Jest to dosyć innowacyjne rozwiązanie, dlatego wybrałabym kolor czarny. Do tego buty na obcasie w cielistym kolorze i właściwie jesteście gotowe na podbój świata. W sklepie ebutik.pl albo factoryprice.pl znajdziecie potrzebne ubrania.

Rozmowa kwalifikacyjna i makijaż

Makijaż to część naszego ubrania. Nie możecie więc nałożyć wyrazistych cieni, zrobić kresek i pomalować ust na czerwono. Możecie natomiast wybrać jeden z tych elementów, aby wyglądać na kobietę zadbaną, a resztę pozostawić naturze. Na pewno przyda się puder dla wyrównania kolorytu skóry, a także ukrycia Waszego zdenerwowania. Makijaż powinnyście dobierać do swojego typu urody i karnacji. Brunetki na pewno będą znakomicie wyglądały z jagodowymi ustami, które są ostatnio bardzo modne. Być może zamiast tego wybierzecie wyraziste kreski na górnej powiece. Śmiało możecie wybierać kosmetyki w drogerii sklepu ebutik.pl albo factoryprice.pl Powinnyście znaleźć tam odpowiednie rzeczy, ponieważ wybór jest szeroki. Ceny z kolei są dużo niższe w porównaniu do drogerii stacjonarnych. Ostrzegamy jednak, że zakupy w tych sklepach potrafią uzależnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *