slow fashion

Jeśli jest slow food, może być i slow fashion. Zasady są podobne, trzeba je tylko przenieść na inny grunt. Dzięki slow fashion Twoje życie może zmienić się na lepsze. I wiem, że teraz brzmi to jak banał, ale jeśli zadbamy o każdy skrawek własnego życia, uporządkujemy je i będziemy się trzymać tego, co na początku założyliśmy, to na pewno osiągniemy pożądany efekt. W dzisiejszym wpisie opowiemy Wam o zasadach slow fashion, a także przedstawimy ubrania, które mogą być Wam niezbędne.

Slow fashion – nastawienie

Slow fashion to cały zlepek uzupełniających się wzajemnie elementów, który składa się na całą ideologię. Trzeba przekonać się, że możemy kupować mniej rzeczy i jednocześnie wyglądać pięknie. Wystarczy, że postawimy na jakość. Dzięki temu nie będziemy musiały uważać na to, czy damy radę utrzymać zakupione rzeczy w dobrej jakości. W sklepie ebutik.pl na pewno znajdziecie takie właśnie. Jeśli chodzi o nastawienie, powinnyśmy przestać oszczędzać lepsze rzeczy na ważną okazję, która tak naprawdę nigdy nie nadchodzi, a zacząć je nosić na co dzień. Warto wyglądać pięknie w każdym momencie naszego życia. Na co dzień, do pracy możecie wybierać ubrania, których byście nie włożyły, gdyby nie slow fashion. W naszej garderobie powinny znaleźć się ubrania, które naprawdę lubimy. Dzięki temu na pewno będziemy je często nosić. Poza tym powinnyśmy postawić również na wysoką jakość. Dzięki takiemu rozwiązaniu z całą pewnością będziecie zadowolone ze swoich świadomych zakupów.

Slow fashion – zakupy

Zakupy w slow fashion powinny być przede wszystkim przemyślane. Tylko dzięki temu będziemy miały szansę na stworzenie dobrej jakości garderoby. Rzeczy, które będą się wzajemnie uzupełniały to marzenie każdej z nas. Koniecznie powinnyście się zastanowić, czy dana rzecz się Wam podoba. Być może właśnie dzięki temu unikniecie kupowania rzeczy, które zupełnie nie są tego warte. W sklepie internetowym ebutik.pl znajdziecie modne ubrania, ale nie każde z nich musicie przecież kupować. Sprawdźcie, czy pasują one do pozostałej części Waszej garderoby. Prześledźcie swój styl, a także zorientujcie się w pasującej kolorystyce. Tylko w takim wypadku będziecie mogły liczyć na niemal doskonałe stroje. Pamiętajcie, by nie robić zakupów impulsywnie. Wtedy będziecie miały większą szansę na to, że nie przeleżą one w szafie. Naszym zdaniem jest to rozwiązanie warte uwagi. Być może zakupy w slow fashion niebawem już staną się dla Was codziennością. Teraz jednak skupcie się na tym, by poznać te zasady do końca.

slow fashion
Slow fashion w ebutik.pl

Slow fashion – organizacja garderoby

W naszej garderobie powinien być porządek. To oznacza, że zakupione przez nas rzeczy powinny być utrzymane w podobnym stylu. To tak jak z domem. Jeśli urządzicie salon w szarości, kuchnia nie może być czerwona z dodatkami złota, bo to wszystko będzie się ze sobą gryzło. A przecież zupełnie nie o to nam chodzi. W sklepie internetowym ebutik.pl również znajdziecie ubrania, które będą zupełnie z różnych parafii, ale na pewno wybierzecie coś dla siebie. W garderobie raz na jakiś czas powinnyście robić czystkę. Proponuję po prostu oddawać ubrania, których już nie zamierzacie nosić. Teraz na pewno będą nam przydatne rzeczy do recyklingu. Slow fashion zakłada właśnie ponowne wykorzystanie ubrań, z których da się stworzyć zupełnie nowe rzeczy. Tak więc w garderobie wszystko powinno mieć też swoje miejsce. To już od Was zależy, jaki typ uporządkowania wybierzecie. Kolorami? Ubraniami? Porami roku? Jedno jest pewne – musicie się tego porządku trzymać, wieszać dużo rzeczy na wieszakach, a resztę składać w kostkę. Wtedy na pewno będziecie miały porządek.

Ubrania minimalistyczne – które trzeba mieć?

Ubrania minimalistyczne to wszystkie z tych, które należą do działu basic. Stanowią one bazę do innych, bardziej wymyślnych ubrań. To właśnie dzięki nim strój nie jest przesadzony. Ubrania minimalistyczne znakomicie będą łączyły się z innymi z najnowszych kolekcji. Powinnyście zadbać o to, by w Waszej szafie znalazło się proste body, ale także koszulki, proste jeansy, stylowe legginsy. Dzięki takim ubraniom będziecie miały szansę stworzyć coś wyjątkowego i ponadczasowego. Możecie stworzyć sobie tak zwaną szafę kapsułową, do której włożycie określoną liczbę aktualnie używanych ubrań. Jest jedna zasada. Każde z nich musi do siebie pasować. Dzięki temu naprędce będziecie tworzyć piękne stylizacje, w których poczujecie się szalenie kobieco.

Moda slow fashion – kupisz ubrania w sklepie ebutik.pl

Capsule wardrobe będziecie mogły stworzyć, dzięki ubraniom dostępnym w ebutik.pl. Wybierajcie ubrania minimalistyczne, które do siebie pasują, a na pewno nie pożałujecie. Mała liczba ubrań wcale nie oznacza, że będziemy niemodne. Mam wrażenie, że ostatnio kupujemy ubrania na potęgę, ale niekoniecznie wiemy, dlaczego do końca ze sobą nie grają. Być może właśnie znalazłyście odpowiedź.

Czytaj również: Ciepłe skarpety damskie na zimę – przydadzą się w czasie mrozów

Sprawdź: Sukienka oversize – jak ją nosić?