torebki na wiosnę

Same przyznacie, że wiosną okazji do wyjścia jest naprawdę wiele. Zaraz po Świętach Wielkanocnych zaczynają się pierwsze chrzty, komunie i rozkręca się sezon weselny. Wówczas w Waszej stylizacji nie może zabraknąć nowej torebki na wiosnę.

Torebki na chrzest, czyli idealne torebki na wiosnę

Chrzciny to okazja, kiedy nie tylko najmłodszy członek rodziny musi pięknie wyglądać. Tradycja nakazuje, by na chrzciny ubierać się w jasnych kolorach. Dobrze już wiecie, że my nie zawsze zgadzamy się w tym, co klasyczne. W tym jednak wypadku, potwierdzamy w stu procentach – strój na chrzciny powinien być pastelowy albo jasny. Tylko wtedy będzie on miał charakter bardzo odświętny. A chrzciny to przecież okazja, kiedy powinno się wyglądać jak najlepiej. Do stworzenia takiej stylizacji potrzebna nam będzie torebka na chrzest. W tym sezonie polecamy, by wybrać niewielki kuferek w kształcie wałeczka lub trapezu. Oba sprzedają się doskonale. Najlepiej, jeśli będzie to torebka na chrzest, którą będziecie trzymać w ręku. Takie na niewielkiej rączce są najbardziej eleganckie. Jeśli chodzi o kolor powinien on przede wszystkim pasować do stroju. Torebka na chrzest musi być biała, ecru albo w kolorze pudrowego różu.

Torebka na komunię

Jeśli chodzi o kolorystykę, nic się w tej kwestii nie zmienia. Zarówno torebka na komunię, jak i torebka na chrzest powinna być jasna. Tylko wtedy będziemy miały pewność, że będzie pasowała do całej stylizacji. Torebka na komunię nie powinna być też duża, jeśli chodzi o gabaryty. Komunia to przecież nie jest uroczystość, na którą potrzebujemy wziąć drugie śniadanie, dokumenty do pracy i dodatkowe ubranko na zmianę do przedszkola synka. Torebka na komunię powinna zmieścić portfel, klucze, jakiś puder i pomadkę. Tyle tego dnia powinno nam wystarczyć. Komunia to przecież okazja do spotkania z rodziną, której nie widzieliśmy od dawna. Tym bardziej powinno nam zależeć, aby dobrze wyglądać podczas tej uroczystości. Torebka na komunię będzie wisienką na torcie, która rozświetli sukienkę, którą wybrałyście. Może to być sukienka z rozkloszowaną, tiulową spódnicą albo dopasowana tuba. Wszystkie będą wyglądały pięknie, szczególnie wtedy, gdy wybierzecie modele w jasnych kolorach. Torebki na wiosnę dodadzą też Wam kobiecości. Warto je mieć.

Torebki na wiosnę w sklepie ebutik.pl
Torebki na wiosnę w sklepie ebutik.pl

Torebka na wesele – tylko kopertówka

Torebka na wesele powinna być niewielka, ale to wcale nie oznacza, że ma przypominać portmonetkę. Naszym zdaniem najlepsza będzie taka kopertówka, w której mimo wszystko coś się zmieści. Przyda się na pewno pomadka, aby poprawić sobie usta po zjedzonym posiłku. W torebce powinien zmieścić się też podkład w razie, gdyby warstwa, którą nałożyliśmy zmyła się po wielogodzinnych tańcach. Naszym zdaniem w torebce powinny się także znaleźć rajstopy – pierwsza para zawsze pęka w najmniej odpowiednim momencie albo przynajmniej rajstopy w spray’u, które zadbają o delikatną opaleniznę naszych nóg oraz komfort noszenia obuwia. Torebka na wesele powinna również zmieścić najbardziej podstawowy zestaw, który zabieramy ze sobą na co dzień. Będą to klucze do domu, kluczyki do auta, telefon komórkowy i niewielki portfel. A jak znajdzie się miejsce na lusterko, będzie optymalnie. Jeśli to wszystko się Wam zmieści, wybrałyście kopertówkę idealną.

Torebka na co dzień

Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsze z nich to listonoszki – torebki na wiosnę dla zalatanych. Listonoszka jest dobra pod tym względem, że nie trzeba jej trzymać w ręku, dzięki czemu mamy większą swobodę ruchów. Jest to jej niewątpliwy plus. Minusem z kolei może okazać się jej niewielki rozmiar i konieczność organizowania się pod tym kątem. Do tej torebki na wiosnę nie zabierzecie połowy kuchni i łazienki, ale dzięki temu będziecie miały w niej względny porządek. Nie będą mogły tego powiedzieć właścicielki torebek-worków, które służą nie do tego, aby w nich coś znaleźć, ale po to, aby w nich coś było. I tak często panowie dziwią się, że znajdują tam nożyczki do paznokci, lakier do włosów, komplet torebek śniadaniowych albo podręczny kodeks prawa pracy. Torebka typu worek jest zdecydowanie bardziej pojemna niż listonoszka, dlatego nadaje się do zabrania na większe zakupy. Można ją nosić również do pracy, gdzie nie obowiązują zasady dress code.

Torebka do pracy biurowej

Od najbardziej przyjemnych, świątecznych okazji, poprzez torebki na wiosnę codzienne, doszliśmy aż do szarej rzeczywistości – torebki na wiosnę do pracy biurowej. Aby jednak nie było tak nudno, proponujemy wybrać torebkę w jasnym kolorze. Nie może być to pastelowa mięta czy błękit, ale torebka do pracy biurowej może być na przykład w kolorze ecru. Dzięki temu będzie pasowała do większości strojów do pracy. Oprócz koloru, istotny jest także kształt. Torebka do pracy biurowej powinna być usztywniana. Najlepiej, aby mieściła format A4. Dzięki temu zmieścisz w niej potrzebne do pracy dokumenty bez zabierania dodatkowej teczki. Torebka do pracy biurowej powinna być skórzana. Nie jest jednak dobrze widziane, kiedy na torebce widnieje duże logo znanej firmy. Może być to uznane za wywyższanie się albo podkreślenie tego, ile zarabia się na swoim stanowisku. W pracy, gdzie obowiązuje dress code najlepiej jest unikać tego typu wpadek.